הכישורים של הילדים

הכישורים של הילדים

ילדינו הם מרכז חיינו, ושאיפתנו היא להעניק להם את הטוב ביותר ולחנך אותם להיות אנשים מוצלחים ומאושרים. לשם כך חיוני להבחין כבר בילדותם בכישורים הטמונים בקוד הגנטי שלהם ולפתח אותם.

מאיזה גיל וכיצד ניתן לבחון את הכישורים של ילדינו?

בערך בגיל שלוש הילדים נהיים יותר עצמאיים. הם מגלים רצון לשחק עם ילדים בני גילם, וכבר יכולים להסתדר חלקית ללא ההורים. זה הזמן שאנו צריכים להחליט כיצד אנו מחנכים את ילדינו, לאילו חוגים נרשום אותם, ובאילו חומרי הוראה וספרי פיתוח חשיבה אנו צריכים להיעזר לשם כך.

אומנם קשה מאוד בגיל כל כך צעיר לקבוע את התחום שבו הילדים יכולים לממש את כישרונותיהם, אך ניתן לעקוב אחר הפעילויות של הילדים ולהבין איזה סוג של פעילות מושך אותם יותר. זו תהיה תחילת הדרך ובכיוונים הללו יש לפתח את הילדים.

פעמים רבות אנו, ההורים, רודפים אחרי החלומות שלנו, ושוכחים לעצור ולהקשיב לרצונות של הילדים. לפעמים אנו נעולים בתפיסה הסובייקטיבית שלנו לגבי המקצוע המושלם וסגנון החיים המועדף, ושוכחים לשאול את הילדים מה הם רוצים. ייתכן שהם רוצים לצייר או להרכיב לגו או לפתור שאלות לוגיות מספרי פיתוח חשיבה של זאטוטים. התחביבים של הילדים לא יהפכו בהכרח למקצועות שבהם יעסקו, אך ללא ספק הם יעניקו להם את האפשרות להתפתח וללמוד בהנאה. ההקשבה לרצונות של הילדים תיתן להם הרגשה שמתחשבים בדעתם, וכאשר הילדים יתבגרו, הם לא יחששו לפעול בהתאם למה שהם רואים לנכון.

חשוב מאוד להבין את נטיות הלב של הילדים ולאפשר משחקי תפקידים, שבהם הם יכולים לגלם כל תפקיד – זה יסייע בהמשך להגדיר את תחום ההתעניינות שלהם. לפעמים תוך זמן קצר תחום ההתעניינות משתנה באופן חד. אל תחששו! ככל שהילדים ינסו יותר דברים, כך התפתחותם תהיה יותר עשירה והרמונית. נציין כי בגיל ארבע רצוי שהתפתחות הילדים תהיה בכיוון של פעילויות לפיתוח יצירתיות, לוגיקה וזיכרון.

סמכו על ילדיכם ועל בחירתם והקשיבו להם. אם היו לכם חלומות שלא התממשו בילדותכם – הגשימו אותם בגיל מבוגר. לילדים יש חלומות משלהם, ותנו להם לבחור את דרכם, אך חשוב שתהיו לצידם ותעזרו להם לממש אותם.

שתפו את העמוד:

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
small_c_popup.png

מעוניינים לקבל טיפים
היכולים לעזור לילדיכם לשפר את היכולות והכישורים שלהם?

הרשמו למגזין MATHSTARKIDS

אני מאשר/ת לקבל דיוור