לאן מנתבים את האנרגיה של הילדים השובבים?

לאן מנתבים את האנרגיה
של הילדים השובבים?

לאן מנתבים את האנרגיה של הילדים השובבים?

הזאטוטים שלכם חסרי מנוחה בצורה קיצונית? שובבים, סקרנים, קשה להם לשבת במקום אחד? 

סיטואציה זו די מוכרת להורים רבים, וכל אחד מתמודד אתה בצורה שונה. יש המחפשים סיבות רפואיות להתנהגות זאת ומתרוצצים בין רופאים, יש המחמירים בצעדי ענישה, יש הפונים לפסיכולוג, ויש הורים שמנסים קצת מכל דבר. בואו נחשוב ביחד מה יהיו הצעדים היעילים ביותר, שיעזרו לנתב את אנרגיית הילדים לערוצים הנכונים, בלי שכל יום יהפוך לחזרה גנרלית של סוף העולם.

ברור שכל הורה רוצה רק בטובת ילדיו, וכל הדרכים שנזכרו למעלה עשויות להשפיע כך או אחרת לטובה על הילדים. עם זאת חייבים להשתמש בהן בצורה נכונה. ראשית, אם מבחינים שהילדים פעילים בצורה קיצונית, והדבר מפריע להם וגם לסובבים אותם, לא יזיק לבקר ולהתייעץ עם נוירולוג, לבחון את הרקע הרפואי ולבצע בדיקות שהרופא ימליץ, כי חשוב להיות מודעים לסיבות להתנהגות זו של הילדים. בלי קשר לתוצאות הבדיקות עדיין תצטרכו לפעול לפי שיטות חינוך מתאימות ולחפש דרכים לנתב את התפרצויות האנרגיה של הילדים.

הדבר הדרוש ביותר לילדים חסרי מנוחה הוא סדר יום. צריך להקפיד על סדר יום קבוע ושהילדים ישמרו עליו באופן אוטומטי עד שיהיה להרגל – תחילה לגבי שעות הארוחות ושעת השינה. בנוסף, חשוב מאוד שתהיה לילדים הללו תחלופה מתמדת בין סוגי פעילות, כלומר יש להקפיד על מעבר ממצב של התרגשות ותסיסה למצב של רגיעה, ולהפך. לשם כך יכולים לסייע משחקים, המכילים סוגים שונים של פעילויות וכוללים גם חילופי קצב בין הפעילויות השונות. למשל: במשך 10 דקות לומדים הילדים לפי הספר לפיתוח חשיבה לזאטוטים ופותרים בעיות לוגיות, ובמשך 10 דקות נוספות משחקים במשחק מוזיקלי (המוזיקה נפסקת והם קופאים במקום, היא מתחדשת והם רוקדים) וכן הלאה. פעילות כזו חשוב שתיעשה מדי יום באותה שעה.

ייתכן שבהתחלה יתקשו הילדים להתרכז במשך יותר מכמה דקות בודדות, אבל אל תכריחו אותם. כל עומס יתר עלול לגרום להתרגשות יתר עם השלכות לא חיוביות. יש להגדיל בהדרגה את משך הזמן של הפעילויות בהתאם ליכולות של הילדים. אימונים מסוג זה יישאו פרי תוך זמן קצר. אל תשכחו גם להפיג את המתח של מערכת העצבים באמצעות ספורט. לצורך זה שחייה ופעילות גופנית רפואית טובות במיוחד. השתדלו, כמובן, למזער את עיסוק הילדים בגאדג'טים, שבפני עצמם מגרים את מערכת העצבים של הילדים יתר על המידה.

שתפו את העמוד:

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
small_c_popup.png

מעוניינים לקבל טיפים
היכולים לעזור לילדיכם לשפר את היכולות והכישורים שלהם?

הרשמו למגזין MATHSTARKIDS

אני מאשר/ת לקבל דיוור