מגזון 4 מוכנים לבית הספר

מוכנים לבית הספר אם...

הכנה לבית הספר

ההכנות לבית הספר הן חשובות ומלחיצות ביותר עבור ההורים. ההורים מתרגשים ומתחילים ליצור עבור ילדיהם סביבה, שלדעתם היא הטובה ביותר לצורך התפתחותם והכנתם לקראת המעבר מגן הילדים לבית הספר היסודי. באותו זמן יש להורים מושג קלוש לגבי הלחץ והקושי של הילדים הכרוך במעבר זה. לכן ברוב המקרים הכנות הילדים מסתכמות בשינון ספרות, אותיות, ימי שבוע וכו'.

במילים אחרות: אנו מתחילים להקנות לילדים ידע שנלמד בבית הספר, לפני שהילדים התחילו ללמוד בבית הספר. ברוב המקרים הילדים לא בשלים לכך, ולכן הרבה מהפעילויות שלנו נדונות מראש לכישלון. גם אם נכריח את הילדים להרבות בכתיבה ובקריאה, לא נגיע למטרה המבוקשת, מכיוון שהיכולות השכליות שלהם לא בשלות לזה.

לכן עיקר המאמץ שלנו צריך להיות מופנה למוכנות הפסיכולוגית של הילדים ללמידה. לשם כך יש לפתח אצל הילדים את האינטואיציה, הריכוז, החשיבה הלוגית, המוטוריקה, הזיכרון, יכולת הדיבור והיכולת לתקשר.

פיתוח תחומים אלה ישפיע על הרצון והיכולות של הילדים להצליח בלימודים, יאפשר לעבור בקלות לשלב הבא של ההתפתחות שבו הפעילות העיקרית היא למידה, וכן יאפשר לילדים להתאים את עצמם לסביבה החדשה ולעמוד בעומס האמוציונלי.

תרגול רב של כתיבה לא יעזור לילדים לכתוב יפה – יש לעבוד על קואורדינציה ומוטוריקה. העיניים והידיים צריכות לעבוד בהרמוניה, אחרת יהיה קשה מאוד להתמצא בדף, שהרי ללא עזרת העיניים היד לא תדע לאן להוביל את העיפרון. ניתן להשיג את המיומנויות הללו בעזרת משחקים, כאשר הילדים מרכיבים לגו, מתעמלים, משחקים בכדור וכו'.

ילדיכם לא ידעו לקרוא היטב, אם לא מפותחים אצלם הזיכרון והריכוז. לצורך פיתוח היכולות הללו יעזרו הספרים המיוחדים לפיתוח חשיבה לזאטוטים. ילדים לא יכולים לפתור תרגילים מתמטיים, אם לא מפותחות אצלם החשיבה המופשטת והחשיבה הלוגית.

שתפו את העמוד:

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
small_c_popup.png

מעוניינים לקבל טיפים
היכולים לעזור לילדיכם לשפר את היכולות והכישורים שלהם?

הרשמו למגזין MATHSTARKIDS

אני מאשר/ת לקבל דיוור